KONST / Litografier / Färglitografi 14024289
*
nr 1402 4289
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Färglitografi, 4 st, Signerad, daterad 1976, litografi på pannå: 71x55 cm (1 st) 73x57 cm (3 st). Signerad
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 juni 2021
kl 18:54:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 10:36:55
1
800 kr
7/6 18:49:23
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert-johnny nilsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:38
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:18
-
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:03
*
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
nr 1402 4289
Bert-Johnny Nilsson
(1934-2004), Sverige
Färglitografi, 4 st, Signerad, daterad 1976, litografi på pannå: 71x55 cm (1 st) 73x57 cm (3 st). Signerad
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Åhus.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/6 10:36:55 | 1 | 800 kr |
7/6 18:49:23 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bert-Johnny Nilsson
Bert-Johnny Nilsson, svensk grafiker och tecknare född 1934 i Kristianstad, död 2004 i Ã…hus.Läs mer om Bert-Johnny Nilsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bert-johnny nilsson färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sverige
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:01 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:38 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:18 -
5380 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:03